Sayfalar

23 Ağustos 2011 Salı

Yeni Nesil Cilt Temizliği
Cilt bakımının en önemli adımı cildi temizleme evet  bunu biliyoruz ama yeni nesil temizleyicilere alışmak biraz zamanımızı aldı.Susuz temizleme ürünleri özellikle hassas ciltler için biçilmiş kaftan.

Cilt yapısı ( kuru, karma, yağlı... ) ne olursa olsun pek çok kadın hassas cilt sorunları ile karşılaşıyor.

Neden mi ?
Günümüz şehir yaşamında cildi sabah akşam temizlemek ayrı makyajı temizlemek ayrı bir dert oldu. Temizleme derdi ile cildimiz iyice yıprandı. Hal böyle olunca su bile artık cilde sert gelmeye başladı.

Yeni nesil çok çeşitli temizleme suları  ve losyonları hem yüz yıkama jeli hemde makyaj temizleyicisi görevini görmekte.

Ürünleri biraz incelediğimizde her cilt tipi ve ihtiyacına göre pek çok çeşit bulunmakta. Bu ürünlere kısaca göz gezdirecek olursak ;


Avene Lotion Peux İntolerantes : Parapen, parfüm, renklendirici ve yağ içermeyen bu ürün toleransı düşük hassas ciltler için. Ürünün dokusu süt renginde ve jel. Ürün fiyatı 36 tl.

Şu sıralar  bu ürünü kullanmaktayım. jel şeklinde ve pamukla temizliyorsunuz. Önceleri zor ve garip geldi ama alışınca cildimin rahatladığını gördüm.  Makyajı da çıkarmakta başarılı. Allure tarafından 2010 güzellik ödülüde var :)


Nuxe 3 Roe Micellar Cleansing Water : Yüksek toleranslı kokusuz ve alkolsüz formülü ile hassas ciltlere uygun Ph seviyesinde. Tek bir dokunuşla suya dayanıklı makyajı bile ustaca çıkarıyor.  Ürün fiyat 32 tl.  


Bu ürünün su değil ama köpük formunda olanını kullandım. Cildi temizlese de rimeli makyajı bırakıyordu ama çok güzel kokuyor ve % 98 organik. Su formunda olanı makyajda daha etkili olabilir.

La roce Posey Rosalic Gel Dermaq :  İçerisindeki kafein etkisi sayesinde ödem gidericidir. Ciltte tutulan sıvıyı atar. Cilde değdiğinde buz etkisi yaratarak ciltte meydana gelen kızarıklığı ve yanmayı hafifletir. Ürün fiyatı 40 tl.
Bu ürün benim alınacaklar listemde. Elimdekileri bitince mutlaka denemek istiyorum.


Bioderma h2o Misel Solisyon :  Susuz temizleme ürünlerinin belki de atası sayılan ve en çok satılan ürün Biodermaya ait. Su formundaki ürünün üç ayrı çeşidi bulunuyor yağlı ciltler, hassas kuru ciltler ve lekeli ciltler.
Ürün fiyatı 35 tl.
Bence bu ürün denemeye değer. Neredeyse memnun kalmayan yok. Ağır makyaj yapmadığım için makyajı temizlerken de bir sorun yaşamadım.

6 yorum:

 1. cildime kötü davranıyorum pek bakamıyorum ayıp ediyorum ... : (

  YanıtlaSil
 2. mine ,
  hepimiz bu hakızlığı yapıyoruz cildimize.
  aslında bir müddet düzenli yapınca rutine biniyor ama mesela ben mutsuzken hiç ama hiç bakmam cildime.

  YanıtlaSil
 3. taze bloğunuz hayırlı olsun, bu arada bend e süt ve kurabiye, bisküvi baylırım. (:

  YanıtlaSil
 4. Swotpisces,
  Hoşgeldin !

  hem bloğuma hemde kurabiye ve süt sevenlerin arasına :)

  YanıtlaSil
 5. heeyyy bu blogg taze taze yeni çıkmış fırından sankii:)kerabiye ve süt mü dedi biri:)bayılırım...
  hayırlı olsun sayfanız...
  nice güzel paylaşımlara:)
  bende beklerim sayfama...

  http://birtutamkekik.blogspot.com/
  sevgilerimle..
  takipteyim...

  YanıtlaSil
 6. Bir tutam kekik,
  blog pek bir taze haklısın vee hoşgeldin !

  Süt ve kurabiye seven biri daha oleyy :)

  YanıtlaSil